Regały wspornikowe – dlaczego warto je wdrożyć w magazynie?
Data publikacji 16 grudnia 2020Współczesne rozwiązania magazynowe pozwalają na bardzo skuteczne zarządzanie przestrzeniami magazynowymi. Odkryj sposoby na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zwiększenie wydajności logistyki.
Regały wspornikowe – wszechstronne i niezawodne rozwiązanie
Przechowywanie towaru dłużycowego wymaga od nas stworzenia odpowiedniej przestrzeni, która będzie sprzyjać wydajności pracy magazynu. W wielu przypadkach musimy pomyśleć także o modernizacji. Dziś skupimy się na tym, jaką rolę mają regały wspornikowe i w jaki konkretnie sposób są one w stanie zmienić sposób funkcjonowania magazynu. To gwarancja poprawy skuteczności i stworzenia dogodnych warunków do szybszej obsługi zamówień, jednak lista zalet nie kończy się na tych dwóch kwestiach.
Dlaczego regały wspornikowe są tak istotne? Rola łańcucha dostaw
Magazyny, które składują materiały dłużycowe, stanowią bardzo istotny element łańcucha dostaw w różnych sektorach. Najczęściej stosowane są w branży budowlanej i meblarskiej. W tych segmentach przemysłu przez wiele lat panował pewien zastój – modernizacja przestrzeni magazynowych nie była konieczna, bo nie zawsze możliwa była szybka obróbka materiałów i przekształcanie półproduktów w gotowe artykuły. W dobie przekształceń na rynku, a także coraz większego udziału firm z różnych krajów, łańcuch dostaw stał się znacznie istotniejszym aspektem każdego przedsięwzięcia. Jego skuteczniejsze działanie przekłada się na większą elastyczność w podejściu do aktualnej sytuacji rynkowej. Można zatem powiedzieć, że regały wspornikowe, podobnie jak inne nowoczesne rozwiązania magazynowe, sprzyjają konkurencyjności firmy.
Współczesny rynek wymaga stosowania najlepszych rozwiązań
Wysoka sprawność funkcjonowania magazynu jest szczególnie ważna, gdy dane przedsiębiorstwo zajmuje się zaopatrywaniem zakładów przetwórstwa. Jeżeli klient zajmuje się na przykład produkcją mebli, musi wykonywać swoje zamówienia na dostarczenie określonych produktów jak najszybciej. Czas wprowadzenia produktu na rynek ma przełożenie nie tylko na efektywność pracy danego zakładu, ale także satysfakcję klienta. Ta z kolei przekłada się między innymi na pozytywne opinie w internecie, które stanowią ważną wartość marketingową.
Regały wspornikowe pozwalają na doskonałe zagospodarowanie przestrzeni magazynowej i stworzenie odpowiednich warunków do błyskawicznej obsługi zamówień. To niezwykle ważne, by tworzyć łańcuch dostaw na miarę przemysłu XXI wieku. Obecnie konkurencja i walka o dominującą pozycję na rynku wymaga wprowadzania najskuteczniejszych rozwiązań na każdym etapie. Ogromne znaczenie ma w tym wszystkim sprawność funkcjonowania magazynu, którą można zwiększyć poprzez stosowanie odpowiednich produktów – takich jak regały wspornikowe.
Regały wspornikowe zmniejszają ryzyko uszkodzenia ładunku i poprawiają bezpieczeństwo pracowników
Składowanie materiałów dłużycowych wymaga odpowiednio wytrzymałych zabezpieczeń, które zmniejszą ich podatność na uszkodzenia oraz zmniejszą ryzyko wypadków wśród pracowników. Magazyny muszą korzystać z przejrzystego i usystematyzowanego sposobu przechowywania materiałów, by zachować pełne bezpieczeństwo. Pamiętając o tych podstawowych zasadach, możemy uniknąć sytuacji takich poluzowanie ciężkich profili stalowych i zsunięcie się ich na pracownika.
W trakcie podnoszenia i ładowania nieodpowiednio przechowywanych materiałów może dojść także do poważnych uszkodzeń, które dyskwalifikują dany półprodukt z dalszego użytku. Do tego dochodzi kwestia bałaganu, który utrudnia zlokalizowanie potrzebnego materiału i wydłuża czas wprowadzenia produktu na rynek. Wdrożenie regałów zapewnia znakomitą przejrzystość pracy magazynu. Dzięki temu widzimy, gdzie znajduje się dany materiał, możemy w łatwy sposób dokonać przeglądu naszych zasobów i szybko przesłać magazynowane materiały do klienta. Dodatkowo jest to gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy.