Nie tylko pracą człowiek żyje – zadbaj o kondycję i rozrywkę!

Jeśli Twoje życie jest związane z motoryzacją lub transportem i logistyką, prawdopodobnie wiele czasu spędzasz w pozycji siedzącej. Niezależnie od tego, czy przebywasz za biurkiem, czy kierownicą, zadbanie o odpowiednią ilość ruchu będzie bardzo ważne. Popularne rozwiązania, takie jak regularny jogging i ćwiczenia siłowe nie są najlepszą opcją dla każdego. Jeśli poszukujesz sportu, do którego uprawiania nie trzeba się dodatkowo motywować – wybierz brazylijskie jiu-jitsu. Dlaczego ta dyscyplina może okazać się korzystnym rozwiązaniem?

Korzyści dla ciała i psychiki

Regularne treningi BJJ pozwolą Ci zadbać o kondycję fizyczną i ogólny stan zdrowia. Już po kilku tygodniach nauki dostrzeżesz wzrost wytrzymałości. Dotyczy ona nie tylko wysiłku, ale też bólu. Bez wątpienia wiele razy znajdziesz się na macie, do której przeciwnik będzie Cię przyduszał. Walka pod okiem doświadczonych trenerów będzie jednak zupełnie bezpieczna, a takie sytuacje zwiększą Twoją odporność na stresowe sytuacje. Osobom trenującym BJJ łatwiej jest mierzyć się z lękami. Wyższa jest również ich pewność siebie. Jedną z najbardziej cenionych zalet tej sztuki walki jest nabywanie umiejętności samoobrony. Dzięki częstym sparingom przygotujesz się na różne rodzaje możliwych ataków. Nauczysz się też bezpiecznie upadać. W razie zagrożenia w codziennym życiu pomoże Ci to ochronić siebie i przebywające z Tobą osoby.

Czy sztuki walki są dla każdego?

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu treningów wiele osób obawia się, że nie są w wystarczająco dobrej formie. BJJ jest jednak rodzajem aktywności, która może zostać rozpoczęta przez każdą osobę. Technika walki ma tu bowiem zdecydowaną przewagę nad siłą mięśni. Wszystkiego nauczysz się w trakcie ćwiczeń. Wraz ze stopniem zaawansowania będzie poprawiała się również Twoja sprawność. Jeśli na co dzień wybierasz treningi siłowe, BJJ może okazać się dobrym sposobem na zwiększenie elastyczności, zasięgu ruchów i ogólnej sprawności. Ze względu na specyfikę tej dyscypliny, warto zaopatrzyć się w kimono bjj. Choć na trening próbny możesz przyjść w stroju sportowym, odpowiednie ubranie zapewni Ci większy komfort.

Pasja, którą zarazisz innych

Ze względu na intensywny wysiłek, który usuwa napięcia i pozwala „oczyścić się” z negatywnych emocji, BJJ dla wielu osób staje się pasją. Niewykluczone, że na kolejne treningi będziesz czekać z niecierpliwością. Podjęcie tej aktywności to również możliwość nawiązania nowych znajomości i zachęcenia do wysiłku swoich przyjaciół. Może wspólne hobby pozwoli zacieśnić więzy rodzinne? Bez problemu odnajdziesz grupy treningowe dla różnych osób oraz kimono bjj w wersji damskiej, męskiej i dziecięcej. Osoby posiadające wspólne zainteresowania często bardzo dobrze się ze sobą dogadują.

Stres związany z zarządzaniem firmą lub pokonywaniem długich tras może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Odnalezienie atrakcyjnej dyscypliny sportowej z pewnością odmieni Twoje samopoczucie. Rozpoczęcie treningów może nieść za sobą wiele korzyści, dlatego zdecyduj się już teraz!

Redakcja speedycja.com.pl