Jaki samochód do 50 tys. zł wybrać?

Chcąc kupić samochód, należy przede wszystkim ustalić budżet, jaki mamy do dyspozycji. Bardzo często górną granicą jest 50 tys. złotych. Jeśli zdecydujemy się na nowe auto, to przy obecnych cenach mamy niewielki wybór, jednak dobrym rozwiązaniem będzie zakup używanego pojazdu. W tym przypadku wybór jest o wiele większy, i to bez względu na to, czy planujemy kupić auto rodzinne, czy wyłącznie do jazdy miejskiej.

Auto za 50 tys.- jaki rocznik?

Zanim przejdziemy do konkretnych modeli samochodów, warto zastanowić się, na jakie mniej więcej roczniki należy zwracać uwagę. Przy takim budżecie możemy wybierać pomiędzy modelami z roczników 2012-2018, a więc mamy do dyspozycji samochody dziesięcioletnie, lecz przy odrobinie szczęścia znajdziemy nawet model czteroletni. Samochód do 50 tys. może być bowiem niewielkich rozmiarów hatchbackiem, lecz równie dobrze możemy postawić na duże i przestronne auto rodzinne. Powszechnie wiadomo, że ich ceny będą się znacząco różnić. Jak się okazuje, podobne modele kupimy bez względu na to, czy decydujemy się na samochód sprowadzony z zagranicy, czy też krajowy.

Jakie modele samochodów można kupić do 50 tys. zł?

Pozostaje pytanie, jaki samochód do 50 tys z zagranicy bądź krajowy możemy kupić? Do wyboru mamy naprawdę wiele modeli, a jednymi z nich są:

  • Opel Mokka z 2014 roku,
  • Toyota Avensis z 2014 roku,
  • Volvo S80 z 2015 roku,
  • Seat Ibiza z 2018 roku,
  • Peugeot 508 z 2015 roku,
  • Skoda Octavia z 2017 rok,
  • Audi A5 z 2012 roku.

W rzeczywistości wiele zależy od tego, czy zależy nam na samochodzie, którym będziemy poruszać się po mieście, czy na modelu, który przewiezie nas również na dłuższych trasach. Jeśli wybieramy mniejsze, mniej popularne modele samochodów, to możemy nabyć auto z młodszego rocznika, zazwyczaj z mniejszym przebiegiem oraz w lepszym stanie technicznym. Należy jednak pamiętać, że ostateczna cena zależy w dużej mierze od ceny pierwotnej, po jakiej właściciel kupował dany pojazd.

Cena nie tylko pojazdu

Ustalając budżet, jaki mamy do dyspozycji, chcąc kupić auto, należy wziąć pod uwagę nie tylko koszt zakupu samego pojazdu, ale również dodatkowe wydatki z nim związane. Mowa tutaj między innymi o konieczności zapłaty podatku PCC bądź akcyzowego oraz o prowizji dla pośrednika. W praktyce może okazać się, że nasz budżet 50 tys. nie będzie w stanie pokryć wszystkich kosztów, stąd warto w pierwszej kolejności obliczyć wysokość tych dodatkowych, które obligatoryjnie musimy pokryć. Następnie możemy przejść do przeglądania ofert samochodów używanych, mieszcząc się w budżecie, który pozostał do naszej dyspozycji.

Szukasz sprawdzonego auta z zagranicy do 50 tys. zł? Sprawdź ofertę https://carforfriend.pl/oferta-zakupu-auta-z-cff/.

Redakcja speedycja.com.pl