Jak nadać paczkę do Australii?

Na antypodach mieszka około 200 tysięcy Polaków, a liczba osób emigrujących znad Wisły do Australii systematycznie wzrasta. Australia pod wieloma względami przypomina raj na ziemi, do którego jednych przyciąga niespotykanej urody natura, innych wabi doskonały poziom szkolnictwa i rozwinięta nowoczesna gospodarka oraz perspektywy na lepsze życie, jakie one stwarzają. Ogromna odległość między Polską a Australią straciła też znaczenie, odkąd świat symbolicznie skurczył się do rozmiarów wioski i w sieci zatriumfowały social media.

Efekt jest tego taki, że na tzw. Czerwonym Lądzie przybywa nam znajomych, przyjaciół, bliskich, współpracowników, partnerów biznesowych, a przesyłki do Australii z Polski i w przeciwnym kierunku wysyłane są z większą częstotliwością niż kiedykolwiek wcześniej. Sprawdziliśmy, jaki jest najlepszy sposób na wysłanie paczki do Australii i gdzie najwygodniej nadasz tanie przesyłki zagraniczne. 

Kurierskie przesyłki do Australii – najbezpieczniejsza i najtańsza opcja

Jeśli nie lubisz tracić czasu na stanie w kolejkach przed okienkiem pocztowym i zależy Ci na tym, by Twoja paczka do Australii dotarła sprawnie i bezpiecznie, najlepszym sposobem na jej wysłanie będzie zamówienie kuriera. Firmy kurierskie działające w Polsce doręczają przesyłki do Australii, korzystając przede wszystkim z transportu lotniczego, dzięki czemu czas doręczenia paczki skraca się do minimum.

Ponadto paczki do Australii są dostarczane przez dobrze wszystkim znane i sprawdzone firmy przewozowe, a to oznacza, że Twoja przesyłka nie tylko trafi w dobre ręce, nim dotrze do odbiorcy, ale też szybko i bezpiecznie pokona transoceaniczną podróż. Przesyłka do Australii wysłana pocztą zwykle nie dociera do celu tak sprawnie, a i jej nadanie nie jest specjalnie wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Gdzie najlepiej zamówić kuriera do Australii, by nie przepłacać i stracić więcej czasu niż to konieczne?

Jak wygodnie nadać paczkę do Australii?

Przesyłki zagraniczne, w tym paczki do Australii, najszybciej i najprościej nadasz online. Do wyboru masz kilka firm kurierskich. Jeśli jednak nie chcesz godzinami przeszukiwać sieci w poszukiwaniu najdogodniejszych dla siebie warunków cenowych, zdecyduj się na serwis AlleKurier.pl.

AlleKurier to broker profesjonalnych usług kurierskich, u którego znajdziesz oferty wszystkich renomowanych firm przewozowych, ale za nadanie paczki do Australii możesz zapłacić mniej niż bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej. Na AlleKurier.pl możesz porównać ceny i warunki usług kurierskich, nadać tanie przesyłki krajowe i międzynarodowe, a wysłanie paczki do Australii nie zajmuje więcej niż kilka chwil. Wystarczy na głównej stronie serwisu wpisać podstawowe informacje o przesyłce: jej rozmiar i wagę oraz jako kraj dostawy wskazać Australię, aby otrzymać listę wszystkich możliwości. Gdy już wybierzesz najlepszy dla siebie wariant dostawy i opłacisz przesyłkę, pozostaje jedynie przekazać ją kurierowi.

W przypadku AlleKurier będzie to szczególnie łatwe i wygodne, bo kurier bezpłatnie może ją odebrać pod wskazanym przez Ciebie adresem, z domu czy z pracy albo pobliskiego punktu odbioru. Zyskujesz więc czas, pieniądze i gwarancję sprawnej obsługi.

wysyłka do Australii

Ile kosztuje paczka do Australii?

Przesyłki do Australii wysłać można już za ok. 200 zł, ale opłata za krajowe i zagraniczne paczki kurierskie zależna jest przede wszystkim od gabarytów i wagi przesyłki. Właściwy cennik kurier zwykle umieszcza na swojej stronie, a przy składaniu zamówienia online koszt paczki jest z automatu wyliczany na podstawie parametrów paczki wpisanych do formularza nadania paczki. Dlatego to bardzo istotne, byś sprawdził wszystkie informacje, nim wpiszesz je do zamówienia i umieszczał je w zgodzie z prawdą.

Warto również wiedzieć, że na cenę paczki do Australii może wpłynąć to, w jaki sposób ją zapakujesz. Unikaj umieszczania przedmiotów do wysyłki w zbyt dużym kartonie, w pudełku o nieregularnym kształcie (najlepszy będzie prostopadłościan) oraz owijania przesyłki folią stretch.

W jakim czasie doręczane są przesyłki do Australii?

Paczka do Australii wysłana drogą kurierską ma szansę znaleźć się u odbiorcy w ciągu 3 do 5 dni roboczych. Czas dostawy może jednak ulec wydłużeniu, zwłaszcza jeśli przeciągną się procedury celne. Odprawa celna obywa się na podstawie pełnomocnictwa, które dołącza się do przesyłki przekazywanej kurierowi. Druk pełnomocnictwa zwykle otrzymasz po opłaceniu paczki do Australii. Pamiętaj, by skrupulatnie go wypełnić i koniecznie podpisać.

Redakcja speedycja.com.pl