Promy cargo – czy to się opłaca?

Szybka i bezpieczna realizacja zleceń to priorytet każdej firmy transportowej. Przy wyborze środka transportu liczy się jednak nie tylko zachowanie ciągłości łańcucha dostaw, ale także koszt przewozu. Opłaty transportowe mają bowiem wpływ na cenę jednostkową towaru. Dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się promy cargo. Kiedy warto postawić na to rozwiązanie? Podpowiadamy!

Prom cargo – najważniejsze zalety

  • Jedną z największych zalet przepraw promowych jest stosunkowo niska cena. Transport promowy jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, dużo tańszym niż transport lotniczy czy lądowy. Na niski koszt przepraw promowych wpływa przede wszystkim ogromna ładowność statków transportowych oraz możliwość obniżenia zużycia paliwa, dzięki wykorzystaniu prądów wodnych. Stosunkowo niska cena jest dużą zaletą w przypadku konieczności anulowania biletu lub wprowadzenia zmian w rezerwacji wynikających np. z awarii pojazdu czy utrudnień na drodze.
  • Przeprawy promowe wybierają przedsiębiorcy, którym zależy na bezpiecznym i tanim transporcie ładunków gabarytowych i materiałów niebezpiecznych, które nie mogą być przewożone np. drogą powietrzną. W trakcie dokonywania rezerwacji należy jednak poinformować o tym fakcie przewoźnika, aby uniknąć problemów przy załadunku.
  • Przedsiębiorcy doceniają także bezpieczeństwo przepraw promowych. Wybierając to rozwiązanie, mogą mieć pewność, że przewożone ładunki dotrą do portu w takim stanie, w jakim opuściły zakład produkcyjny. Ze względu na to, że ładunek nie musi być ponownie przeładowywany, istnieje dużo mniejsze ryzyko jego uszkodzenia, zgubienia bądź kradzieży.
  • Przeprawa promowa jest dużo bardziej komfortowa niż transport lądowy. Kierowca w trakcie przeprawy ma możliwość wykorzystania przysługującej mu przerwy. Na dłuższych trasach u wybranych przewoźników w cenę biletu wchodzi także nocleg w kabinie oraz posiłki. Szczegółowe informacje o promach dla transportu i warunkach przewozu można znaleźć np. na stronie PROMY24.com.
  • Przeprawa promowa jest także najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. We flotach najpopularniejszych przewoźników realizujących połączenia na Morzu Bałtyckim i Północnym jest coraz więcej nowoczesnych jednostek wykorzystujących napędy paliwowo-elektryczne. Technologia ta pozwala statkom znacznie obniżyć ilość emitowanego CO2, związków siarki, azotu oraz innych szkodliwych substancji. Co istotne, nowoczesne ekotechnologie nie wpływają negatywnie na czas realizacji zleceń.

Kiedy wybrać transport ładunków promem cargo?

Prom cargo to opłacalne rozwiązanie dla firm, które wysyłają ładunki z Polski do krajów położonych nad Morzem Bałtyckim, np. Szwecji, Norwegii i Finlandii, lub Morzem Północnym, np. do Wielkiej Brytanii. To kierunki, które cieszą się ogromną popularnością, w związku z czym są obsługiwane przez wielu przewoźników, takich jak Polferries, Stena Line, Unity Line czy TT-Line. Dzięki temu przedsiębiorca wysyłający towar tą drogą ma sporo możliwości wyboru terminu i ceny. Firmy regularnie korzystające z przepraw promowych mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

Więcej informacji znajdziesz na: https://promy24.com/

Redakcja speedycja.com.pl