Częste kłopoty z odpaleniem auta

Użytkownicy samochodów osobowych borykają się z wieloma uciążliwymi problemami, jednak jednym z najbardziej irytujących jest problem z odpaleniem silnika. Powodów może być wiele — od prozaicznych, takich jak zbyt niski poziom paliwa, przez znane i (nie)lubiane kuny przegryzające kable zapłonowe, aż po uszkodzone rozruszniki samochodowe Kłopoty mogą być poważne bądź mniej, jednak wszystkie skutecznie uziemiają nasz pojazd.

Na pierwszy ogień idzie najbardziej banalny — zbyt niski poziom paliwa.

O ile w trakcie jazdy może nie sprawiać problemu, gdy o nim zapomnimy, przy następnej próbie odpalenia auta potrafi nas bardzo niemiło zaskoczyć. Wystarczy, że będące na wykończeniu paliwo spłynie w obszar zbiornika, którego pompa paliwowa nie będzie w stanie dosięgnąć, by nic nie wyszło z naszych planów o wyjeździe do pracy.

Uszkodzony alternator, a może pompa paliwowa?

Czasami mamy też do czynienia z problemami poważniejszymi, takimi jak uszkodzenie samej pompy paliwowej, co niestety najczęściej nie obywa się bez kosztownych napraw. Jednym z częstych sygnałów sugerujących uszkodzenie pompy paliwowej jest brak charakterystycznego dźwięku, który ta wydaje po przekręceniu kluczyka w stacyjce.
Gdy mamy problem z ruszeniem naszej maszyny z miejsca, zdarza się, że winowajcą okazuje się uszkodzony alternator. Są to urządzenia, których cena, w zależności od producenta, potrafi wahać się w granicach od kilkuset do ponad dwóch tysięcy złotych. W przypadku uszkodzenia alternatora mamy stosunkowo wiele opcji na pozbycie się problemu — od kupna używanego (co bywa rozwiązaniem dość ryzykownym), przez alternatory regenerowane, aż po całkiem nowe sztuki. Zwolennicy każdego z rozwiązań prawdopodobnie zgodzą się w jednym — jeśli nie chcemy być niemiło zaskoczeni, alternator samochodowy to coś, na czym nie należy przesadnie oszczędzać.

motocentrumnet.pl

Redakcja speedycja.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *