Do czego wykorzystuje się sztaplarki?

Do czego wykorzystuje się sztaplarki? Czym ogólnie są tego rodzaju urządzenia? Jakie rodzaje sztaplarek można znaleźć na rynku? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Czym są sztaplarki?
  2. Do czego służy wózek widłowy typu sztaplarka?

Co to jest sztaplarka? Gdzie znajdzie zastosowanie? Czy sztaplarki można wynająć, czy jedynie kupić na własność przedsiębiorstwa? Jeśli szukasz podstawowych informacji na temat wózków widłowych typu sztaplarka, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu już teraz!

Czym są sztaplarki?

Co to jest sztaplarka? Otóż to nic innego jak techniczne urządzenie przeznaczone nie tylko do transportu, ale i układania ładunków na stosie. Takie narzędzia najczęściej wykorzystywane są na magazynach oraz w porcie. Do tak zwanego sztaplowania z reguły używa się wózek widłowy – sztaplarka to jedynie potoczna nazwa urządzenia tego rodzaju. A zatem sztaplarka to właściwie wózek jezdniowy podnośnikowy, który dziś znajduje zastosowanie w przeróżnych zakładach pracy praktycznie w każdym sektorze przemysłowym.

Aktualnie na rynku można znaleźć sztaplarki w różnych wariantach. Biorąc pod uwagę napęd, wyróżnia się rozwiązania elektryczne oraz spalinowe. Te pierwsze sprawdzą się przede wszystkim w pracy magazynowej, drugie natomiast w transporcie zewnętrznej. Dostępne są także sztaplarki napędzane gazem.

Jeśli natomiast chodzi o zastosowanie, sztaplarki można podzielić na modele unoszące, naładowane, ciągnikowe, podnośnikowe oraz specjalne. W magazynach często wykorzystuje się także sztaplarki boczne. To doskonałe urządzenia do poruszania się nie tylko po trudno dostępnych miejscach, ale przede wszystkim wąskich.

Sztaplarki nie należą do najtańszych rozwiązań. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od jakości i parametrów technicznych, maksymalnej wysokości podnoszenia, udźwigu i prędkości oraz od dodatkowych opcji, które gwarantują odpowiednie udogodnienia. Z tego względu coraz więcej firm decyduje się na wynajem urządzeń tego rodzaju. To świetna opcja dla tych przedsiębiorstw, które potrzebują wózka widłowego typu sztaplarka na pewien okres. Przy wynajmie nie musisz właściwie przejmować się serwisem oraz ewentualnymi naprawami – wszystko z reguły jest w cenie najmu. A zatem wynajem jest nie tylko wygodną, ale i w większości przypadków bardziej opłacalną opcją niż zakup nowego urządzenia. Usługę najmu oferuje między innymi FLT Grupa. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie fltgrupa.pl/wozki-widlowe/typy-wozkow-widlowych/wozki-widlowe-sztaplarki/, na którą już teraz zapraszamy.

Do czego służy wózek widłowy typu sztaplarka?

Do czego służy wózek widłowy sztaplarka? Takie urządzenia sprawdzą się do transportu materiałów, ich rozładowywania oraz podnoszenia na konkretne wysokości. Sztaplarka nie tylko ułatwia, ale i przyspiesza pracę zakładu przemysłowego.

Aby jednak mieć pewność, że sztaplarka spełni oczekiwania Twoich pracowników, musisz dobrać odpowiednie urządzenie do profilu swojego przedsiębiorstwa oraz rodzaju pracy, jaką się w nim wykonuje. Pojazd musi być dopasowany do Twoich potrzeb, a zatem decydując się na optymalny model, zwróć uwagę, do jakich czynności będziesz wykorzystywał urządzenie oraz w jakich warunkach przestrzennych.

Redakcja speedycja.com.pl