Zimówki to przeżytek – opony całoroczne

Wszyscy kierowcy dwa razy w roku pędzą do warsztatów, by wymienić opony. Niektórzy robią to na własną rękę. Inne opony przeznaczone są do jazdy w lecie, inne lepiej sprawdzają się zimą – lepiej zachowują się na śniegu, śliskich nawierzchniach, błocie pośniegowym i przede wszystkim w niskich temperaturach.

Opony całoroczne

Nie poleca się natomiast jazdy latem na zimówkach, gdyż szybko się wtedy zużywają. Jako że zimy w Polsce są coraz słabsze, coraz popularniejsze stają się opony całoroczne. Kierowcy zyskują czas – nie muszą już dwa razy w roku wymieniać opon, nie muszą magazynować opon zimowych w lecie i letnich – w zimie. Wszystko zastępują im praktyczne opony całoroczne.

Czas i pieniądze

Rzecz jasna jeśli użytkujemy tą samą oponę przez cały rok, zużyje się ona szybciej, niż w przypadku, gdy dany komplet – tak ja obecnie – znajduje się na kołach tylko pół roku. Na pewno oszczędzamy jednak czas i pieniądze (przecież wymiana opon w warsztacie też swoje kosztuje). Dlatego chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze warto zainteresować się oponami całorocznymi – to dobry wybór.

www.carlift.pl

Redakcja speedycja.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *