Transport palet – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Sprawny transport palet okazuje się niezastąpionym sposobem przewożenia większych gabarytowo towarów w wielu firmach, a także na prywatny użytek. Dzięki temu, że niekiedy staje się tańszy niż wysyłka pojedynczych większych paczek, dla przedsiębiorców i osób fizycznych stanowi godny uwagi sposób na zaoszczędzenie na transporcie. Ponadto warto wspomnieć o tym, że transport palet po odpowiednim zabezpieczeniu towaru wyróżnia się bezpieczeństwem i małym ryzykiem pojawienia się jakichkolwiek uszkodzeń. Dlatego też coraz więcej osób poszukuje firmy transportowej, która zapewnia szybkie oraz bezproblemowe zrealizowanie tego typu usług. Dużym uznaniem wyróżnia się między innymi Delta Trans, która dzięki licznym oddziałom w kraju gwarantuje sprawny transport na terenie Polski, a także poza granicami państwa.

Transport palet – w jaki sposób przygotować przesyłkę?

Mimo że transport palet nie należy do skomplikowanych zadań, powinniśmy pamiętać o tym, że niezwykle ważne okazuje się odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Dzięki temu nie tylko unikniemy sytuacji, w której przewoźnik będzie mógł nie zgodzić się na zabranie towaru, ale zyskamy również pewność, że wysłane przedmioty nie będą narażone na żadne zniszczenia. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że palety podczas transportu niekiedy przebywają na zewnątrz bez dodatkowych zabezpieczeń w postaci niewielkiego dachu czy plandeki. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie zadbanie o to, aby zapakować palety w sposób, który ochroni je również przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Oprócz tego towary przygotowywane do transportu na palecie nie powinny wystawać poza jej obrys. Wówczas mogą zostać narażone na różnego rodzaju zniszczenia podczas podróży z innymi towarami lub przyczynić się do uszkodzenia innych przewożonych paczek. W ostatnim czasie najpopularniejszym sposobem pakowania palet okazuje się owinięcie palety i towarów folią stretch. Kilka warstw takiej folii z powodzeniem utrzyma wszystkie przedmioty na ich miejscu, a także zabezpieczy je przed deszczem. Ponadto owijając towary folią stretch, zyskamy także większą pewność, że żadna niepowołana do tego osoba nie otworzy palety.

Dlaczego wybór odpowiedniej palety do transportu jest tak ważny?

Decydując się na transport palet, warto pamiętać o tym, że odpowiednie zabezpieczenie przesyłki nie jest jedynym czynnikiem mającym wpływ na zmniejszenie ryzyka uszkodzeń towaru. Nie bez znaczenia okazuje się także rodzaj i stan wybranych palet. W takich firmach jak Delta Trans możemy bez trudu znaleźć wymiary palety, które są zalecane i akceptowane – najczęściej wykorzystuje się europalety, ale w razie potrzeby można również zdecydować się na nieco większe przesyłki. Ponadto godnym uwagi pomysłem będzie sprawdzenie wytrzymałości palet oraz ich ogólnego stanu – szczególnie w przypadku drewna, które łatwo niszczy się pod wpływem wysokiej wilgoci. Oprócz tego warto sprawdzić maksymalne obciążenie wybranej palety, aby mieć pewność, że przewożone na niej meble czy inne większe sprzęty nie okażą się zbyt ciężkie i nie spowodują jej uszkodzenia podczas transportu.

Redakcja speedycja.com.pl