Alloy Wheels – wybierz swoje felgi

Chcesz, by Twój samochód robił wrażenie na innych? Musisz więc zadbać o dopasowanie do niego interesujących i nieszablonowych felg. Chociaż wydaje się, że koła to jedynie detal, to one tworzą spójną całość z zadbanym i eleganckim nadwoziem. Felgi można porównać do butów. Jeżeli wybierzemy kiepskiej jakości obuwie i drogie spodnie oraz koszulę, cały outfit będzie wyglądać ciekawie, lecz nikogo nie zaskoczy. W tym wypadku jest podobnie.

Co warto wybrać? Alloy Wheels – zwłaszcza gdy chcesz otrzymać produkt wysokiej jakości i wydawać na niego fortuny. Jak wiadomo, felgi mogą kosztować zarówno kilkaset, jak i kilkanaście tysięcy złotych. Czy trzeba wydać mnóstwo pieniędzy, by były one atrakcyjne? Nic bardziej mylnego, a przedstawione Alloy Wheels są tego najlepszym dowodem. WIęcej informacji znajdziesz w dalszej części tekstu.

Mocowanie felg i rozstaw śrub

Niemal każda marka samochodowa, posiada inny rozstaw śrub do mocowania kół. Przykładowo Mercedesy oferują 5×112, natomiast BMW 4×100. Jeśli chcesz zamontować felgi, muszą być one dostosowane do konkretnego rozstawu. Oczywiście na rynku można znaleźć przejściówki i adaptery, lecz obniżają one bezpieczeństwo eksploatacji. Lepiej więc zainwestować w felgi Alloy Wheels, które będą dostosowane do konkretnych pojazdów. W ten sposób ograniczysz zagrożenie wynikające z dodatkowych elementów wyposażenia, które są po prostu zbędne.

Wielkość felg – jak dopasować?

Młodzi ludzie i miłośnicy tuningu, często kierują się zasadą, że im większe felgi, tym lepiej. Oczywiście w pewnym sensie jest to prawda, ponieważ im większe koła wykorzystamy przy swoim aucie, tym będą robić większe wrażenie. Nie wolno jednak zapominać, że w pewnym momencie, istnieje realne ryzyko obniżenia komfortu i bezpieczeństwa na drodze. Kiedy zatem wykorzystywać rozmiar 20 cali, który dostępny jest w ofercie Alloy Wheels? Klienci chętnie przymierzają takie koła do aut osobowych, lecz rozsądnym wyborem jest inwestycja w taką średnicę, gdy korzystasz z SUVa lub auta terenowego. Jego podwozie jest dużo wyżej osadzone, dzięki czemu pojazd będzie zachowywać się w miarę normalnie, co przy mniejszych rozmiarach kół. Przy samochodach osobowych najlepiej stosować rozmiar do 17-18 cali (w zależności od ustawienia zawieszenia). Dysponując zawieszeniem pneumatycznym, które można regulować w zależności od potrzeb, czasem można pokusić się o felgi 19 cali. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Jadąc autem, bierzesz odpowiedzialność za życie pasażerów (w tym swoje) i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Redakcja speedycja.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *