Spedycja morska czy lotnicza?

Osoby, które chcą przetransportować wybrane towary między dwoma odległymi punktami, najczęściej mają do wyboru transport morski i lotniczy. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie wybrać najkorzystniejszy środek transportu.

Zalety i wady transportu lotniczego

Największym atutem transportu lotniczego jest oczywiście możliwość bardzo szybkiego przetransportowania wybranych towarów. Parametr ten odgrywa kluczową rolę przede wszystkim w lotach transkontynentalnych. Kolejną olbrzymią zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach, to właśnie transport lotniczy uważany jest za najbezpieczniejszą formę transportu. Jeżeli chodzi o wady, to należy wymienić oczywiście wysoką cenę. Z racji niewielkiej ilości lotnisk, trzeba również liczyć się z koniecznością wykorzystania drugiego środka transportu. W dużej mierze, to właśnie tego typu niedogodności powodują znaczny wzrost kosztów i stratę czasu podczas przeładunku. 

Zalety i wady transportu morskiego

Transport i spedycja morska wiąże się oczywiście z najniższym kosztem jednostkowym przewożonego ładunku. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które zainteresowane są przewozem ponadgabarytowych ładunków w atrakcyjnej cenie. Droga morska wybierana jest przez firmy, które planują przewiezienie dużej ilości towarów drobnicowych. Największym minusem w transporcie morskim jest czas samego przewozu. Nie można zapominać także o ograniczeniach związanych z dostępnością portów, które, paradoksalnie, może wiązać się ze zwiększeniem wymiany handlowej. Port ma bowiem ograniczoną, możliwą ilość statków, które jest w stanie przyjąć.

Spedycja kontenerowa – czy warto skorzystać z pomocy spedytora?

Doświadczone firmy spedycyjne, takie jak ALLcom Gdynia, oferują wysyłkę w kontenerach nie tylko drogą lądową, ale również morską i lotniczą. Spedytor pomoże opracować najbardziej optymalną trasę przewozu i podpowie również, jaki najlepszy kontener wybrać. Dzięki fachowemu doradztwu, można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów. Nie trzeba martwić się o dokumentację, współpracę z kontrahentami, czy też zmianami w przepisach. Profesjonalne usługi spedycyjne to olbrzymi komfort i bezpieczeństwo. Dzięki współpracy z doświadczonym spedytorem, można zdobyć olbrzymią przewagę i prześcignąć swoich dotychczasowych konkurentów.

Redakcja speedycja.com.pl