Przygotujmy towar do przewozu

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele rzeczy trzeba ogarnąć, zanim ciężarówka wyjedzie z towarem w trasę. W końcu wiele spraw wymaga naszej uwagi, zaakceptowania i w ogóle. W takim razie powinniśmy zastanowić się nad tym, czym się różni spedycja od transportu i logistyki.

Spedycja a transport i logistyka

Pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, że pierwsza rzecz to po prostu węższa sprawa względem tej drugiej. Spedycja wchodzi po prostu w skład logistyki i to jest ich największa różnica, która ich dzieli. Jednak na tym nie zakończymy naszych rozważań. O nie, od nich dopiero wyjdziemy dalej. Na pewno nie będziemy zagłębiać się w sprawę homonimów i hiponimów, ponieważ nie ma to zbyt wielkiego w związku z transportem i może niepotrzebnie wprowadzać zamęt, które w tej chwili nie potrzebujemy. W takim razie jednak powinniśmy zająć się tym, co ważne i naprawdę na tym skupić, by dobrze zrozumieć te dwa pojęcia.

Czym jest logistyka?

Może najpierw weźmy się za logistykę. To naprawdę szerokie pojęcie, w skład którego wchodzi parę dziedzin. W każdym razie chodzi tutaj ogólnie o zaplanowanie i organizację wokół transportu, towarów i tak dalej. Spedycja za to jest jedynie organizowanie przewozu towarów. Taki drobna element całego, ogromnego procesu. Jeśli komuś wydaje się, że jest to proste, to znaczy, że nigdy nie siedział na magazynie i nie musiał oglądać, jak to wszystko wygląda. W końcu było z tym naprawdę sporo roboty, z czego na pewno powinniśmy zdawać sobie sprawę. Potem jednak zajmowaliśmy się wieloma innymi sprawami i na pewno nie zwróciliśmy na to uwagi. Ale odbiegamy od tematu. Tak, jak wtrącić przez łatwo stracić wątek. W każdym razie zorganizujmy taki przewóz rzeczy od samego początku.

W takim razie powinniśmy udać się do samego magazynu, gdzie zbierzemy towary, zapakujemy je, okleimy, stworzymy dokumentację i poczekamy na naszego kuriera. A i teraz zaczyna się prawdziwa zabawa, z czego na pewno zdajemy sobie ogromną sprawę. W końcu trzeba dowieźć rzeczy na miejsce i po drodze upewnić się, że nim im się nie stanie. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak układamy rzeczy w samochodzie, by na pewno były w takim sposób, by nic im się nie stało. Nie chcemy przecież potem tłumaczyć się przed naszym klientem, a zwłaszcza przed szefem, co się wydarzyło po drodze. Dlatego pamiętajmy, że najlżejsze rzeczy na samą górę, a reszta też powinna być w odpowiednim porządku.

Na pewno nie pożałujemy takiej decyzji.
Skoro już mamy poukładane, trasa wytyczona, to możemy w końcu wziąć się do roboty i pojechać. Na pewno przekonamy się, że będzie to wspaniała przygoda. W końcu każdy nasz wyjazd na trasę jest niesamowity i uwielbiamy tutaj wracać. Dzięki temu na pewno przeżyliśmy wiele wspaniałych przygód i jeszcze sporo przed nami. W końcu kto chciałby siedzieć tylko w domu i gapić się w ekran. O wiele lepsze są właśnie takie podróże, gdy jeździmy, gdzie nam się żywnie podoba i odkrywamy ten wspaniały, rozległy świat, który skrywa wiele tajemnic przed zwykłymi ludźmi. W takim razie jedźmy już dzisiaj.

Redakcja speedycja.com.pl