Organizacja przeprowadzki – to warto wiedzieć!

Niedługo zamierzasz się przeprowadzić? Zobacz, w jaki sposób można skutecznie zaplanować przeprowadzkę!

Przeprowadzka jest wymagającym i czasochłonnym zadaniem. Wiele osób aktualnie decyduje się na jego organizację samodzielnie. Gdy w najbliższym czasie planowana jest przeprowadzki Kraków to jedno z tych miast w Polsce, gdzie można skorzystać także z profesjonalnej pomocy firm przeprowadzkowych. Jak urządzić przeprowadzkę, by była udana?

Jak łatwiej zorganizować przeprowadzkę?

Planowanie oraz postępowanie według przygotowanego planu jest podstawą udanej przeprowadzki. O czym warto pamiętać?

Oto kilka kroków, które pomogą zorganizować przeprowadzkę:

 • Utwórz listę czynności związanych z przeprowadzką – należy zapisać na niej wszystkie wymagane do wykonania czynności, a także będzie ona pomocna do tego, aby upewnić się, że nie zapomni się o żadnych ważnych zadaniach.
 • Posortuj rzeczy i zdecyduj, co zatrzymać, sprzedać lub podarować – dzięki temu można zmniejszyć liczbę przedmiotów, które trzeba przewieźć do nowego miejsca.
 • Powiadom dostawców mediów, banki i inne ważne firmy o zmianie adresu z wyprzedzeniem.
 • Zgromadź odpowiednią liczbę materiałów do pakowania, na przykład kartonów, folii, papierów, taśm, plastikowych pudełek, worków.
 • Pakuj swoje rzeczy w uporządkowany sposób, używając etykiet i pudełek – dzięki temu bez problemów będziesz wiedzieć, gdzie znajdują się konkretne rzeczy.
 • Gdy masz kuchnię pełną produktów spożywczych, szczególnie mrożonych, pamiętaj o tym, aby zjeść je z wyprzedzeniem, by potem nie musieć ich transportować – mogą się zniszczyć podczas przeprowadzki.

Czy można zamówić firmę do przeprowadzki?

Tak, można obecnie wynająć firmę przeprowadzkową, która pomoże przenieść rzeczy z jednego miejsca do drugiego. 

Firmy te zazwyczaj świadczą szereg usług, takich jak pakowanie, załadunek, transport i rozpakowywanie. W razie potrzeby mogą również zapewnić usługi dodatkowe.

Gdy planowane są w niedługim czasie przeprowadzki Kraków jest miastem, w którym działa wiele takich firm. Przed podjęciem decyzji zawsze warto porównać ich oferty i uzyskać wyceny od wielu firm przeprowadzkowych, by wybrać tę najlepszą.

Jakie usługi mogą zaoferować firmy przeprowadzkowe?

Firma przeprowadzkowa może zapewnić klientom różne usługi przeprowadzkowe. Usługi te mogą obejmować:

 • Pakowanie – pracownicy firmy mogą zapakować rzeczy, używając wysokiej jakości materiałów, aby zapewnić ochronę rzeczy podczas transportu.
 • Załadunek i rozładunek – pracownicy firmy przeprowadzkowej przenoszą rzeczy do samochodu używanego do przeprowadzki i potem rozładują je w nowej lokalizacji.
 • Transport – firma przeprowadzkowa zapewni samochód i kierowców do transportu rzeczy.
 • Rozpakowywanie – niektóre firmy oferują również usługi rozpakowywania, w ramach których rozpakowują mienie i umieszczają je w odpowiednich pokojach w nowym lokum.
 • Przechowywanie – wybrane firmy oferują również krótko- lub długoterminowe usługi w zakresie przechowywania.
 • Sprzątanie – po przeprowadzce firma może kompleksowo posprzątać lokal.
 • Utylizacja – firma może też wyrzucić niepotrzebne już rzeczy.

Kompleksowe przeprowadzki Kraków – warto sprawdzić dokładne usługi oferowane przez firmę przeprowadzkową i uzyskać wycenę przed zamówieniem obsługi przeprowadzki.

Redakcja speedycja.com.pl