Jak sprowadzić używany samochód, czyli co należy wiedzieć

Zakup używanego auta, to poważny krok i należny się do niego odpowiednio przygotować. Samochody z drugiej reki, to okazja do zakupu wymarzonego pojazdu, w dużo niższej cenie. Ponieważ takie auta obarczone są dużym ryzykiem, to ważne jest ich dokładne sprawdzenie. Jak sprowadzić używany samochód, aby zrobić to najbezpieczniej i bezproblemowo?

Samodzielne sprowadzenie auta z zagranicy


Wiele osób decyduje się na samodzielny zakup auta za granicą i sprowadzenie go do kraju. Swoje poszukiwania najczęściej rozpoczynają od znalezienia kilku ofert w serwisach ogłoszeniowych i umówieniu się na spotkanie. Takie sytuacje, często kończą się fiaskiem, a idealnie wyglądający samochód w ogłoszeniu, zwykłym złomem.


Zadając sobie pytanie jak sprowadzić używany samochód, warto rozważyć także inne możliwości. Zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją, jest współpraca z jedną z firm zajmującą się importem aut. Obecnie na rynku bez problemu złożymy zamówienie w komisie samochodowym na konkretny model auta. Wiele firm zabiera swoich klientów za granicę, gdzie mają możliwość osobiście zobaczyć zamówiony model. Ten sposób zakupu samochodu za granicą jest najprostszy. Firma dopilnuje nie tylko formalności, koniecznych do kupna auta, ale i pomoże w jego transporcie do kraju.

Co trzeba wiedzieć przed sprowadzeniem auta?


Zadając sobie pytanie jak sprowadzić używany samochód, musimy pamiętać, że niedopełnienie lub niezrozumienie wszystkich formalności, koniecznych do rejestracji samochodu, może skutkować problemami w jego rejestracji. Korzystając z pomocy doświadczonych handlarzy, możemy mieć pewność, że pełna dokumentacja zostanie solidnie i rzetelnie przygotowana.


Firmy pośredniczące w sprzedaży i sprowadzanie na życzenie klienta samochodów kosztują. Musimy pamiętać, że niekiedy ich prowizje wynoszą kilka tysięcy złotych. Warto więc dokładnie przemyśleć taką usługę, zwłaszcza jeśli dysponujemy średnim budżetem na zakup auta. Może to być gra nie warta świeczki i dlatego należy to dobrze rozważyć.
Jak sprowadzić używany samochód, żeby nie zbankrutować? Najtańszą opcją, jest samodzielna wyprawa po wymarzony pojazd. Jeśli nie znamy języka kraju, do którego się udajemy, warto znaleźć kogoś, kto pomoże nam w tłumaczeniu i dopełnieniu wszystkich formalności. A te, w zależności od kraju są różne. Najmniej kłopotów będziemy mieli w Niemczech. Tu z pomocą translatora, uda nam się dopełnić wszystkich formalności. Trudniej będzie nam w Belgii, Holandii, czy Francji. Musimy o tym pamiętać, zanim wyjedziemy w długą trasę.


Stawiając pytanie, jak sprowadzić używany samochód, należałoby powiedzieć, że bezpiecznie. Aby tego dokonać, konieczna będzie wiedza, która pozwoli nam ocenić stan techniczny pojazdu, jego historię i dopełnić wszystkich ważnych dokumentów. Jeśli zbierzemy dokładne informacje i będziemy wiedzieli jakie warunki musimy spełnić, aby kupić samochód za granicą, to odniesiemy sukces. Istotnym czynnikiem jest tu znajomość języka, która zdecydowanie pomaga i ułatwia zakup samochodu.
A więc jak sprowadzić używany samochód? Na pewno w sposób mądry i dobrze przemyślany. Dzięki temu oszczędzimy sobie rozczarowań i nerwów.

Redakcja speedycja.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *